Co je to Harajuku? ^^

27. března 2010 v 18:22 | Hara Yumi ^^ 原由美
Harajuku nádraží
Harajuku (v překladu "luční ubytování")

Harajuku v podstatě vzniklo v oblasti Harajuku stanice (nebo více obecně kolem Tokya). Je to centrum všech nejdivočejších stylů, kde jsou nejhlavnější 2 ulice - Takeshita a Omotesando.
Takeshita je snad nejznámější ulice z toho důvodů, že se zde prodávají levnější oděvy, které si mladí lidé (i starší samozřejmě, ale právě se tu bavíme o Harajuku, které je záležitostí spíše teenagerů) mohou dovolit.
Tudíž zde najdete dostupější módu a mnoho butiků.
Omotesando je tedy opak Takeshity. Je plná luxusních butiků i světových značek jako je např. Louis Vuitton, Chanel nebo Prada. 
Další důležitá oblast je Ura-Hara = zadní ulice Harajuku. Zde můžeme najít značky jako je A Bathing Ape,
Team Message, ale samozřejmě by se ulice neobešla bez second-handů. Tuto ulici považujeme
Takeshita

za matku stylu
"street-kei" neboli "ura-hara-kei", který se vyznačuje tím, že se míchají oděvy ze značkových obchodů s oblečením ze second-handů.
Okolo nich jsou samozřejmě další ulice plné butiků, obchůdků, fast foodů apod.


Historie Harajuku sahá až ke konci druhé světové války. Tehdy Američtí vojáci začali obsazovat oblast Harajuku, do které se pak hrnuli mladší obyvatelé Japonska, aby poznali novou kulturu. Později kolem r. 1858 byly v té samé oblasti postaveny byty, ve 

kterých se hned zabydleli fotografové, modelky a návrháři. Díky Olympijským hrám, které přišly o 6 let později, se Harajuku začalo proslavovat a mít nějakou ustálenou podobu. V dnešní době je Harajuku proslavováno známou zpěvačkou Gwen Stefani, která je doprovázena čtyřmi Harajuku girls.

Lolita x)
Harajuku bych sama popsala jako styl bez pravidel. Pod Harajuku zapadá mnoho stylů, které se ale stále mění, protože mládež chce být pořád originální, a tak vymýšlí stále nové a nové věci.

Prosila bych nekopírovat, pouze se zdrojem. Dala jsem si s tím dost prácě všechno přeložit z angličtiny ^^
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama