Březen 2010

Schwa!! This or this? ^^ - 24. část

31. března 2010 v 21:13 | Hara Yumi ^^ 原由美 |  Části STOT
schwa! xD

Sweet lolita

28. března 2010 v 17:43 | Hara Yumi ^^ 原由美 |  Sweet lolita
Sweet lolita

Sweet lolita je jeden z nejběžnější stylů lolity.
Využívá nejvíc znaků z lolity a její časté barvy jsou růžová, bílá a modrá... samozřejmě mohou být i jiné pastelové barvy.
Jako motivy jsou zde využívány jahody, srdíčka, dorty, třešně, hračku, cukrovinky apod.
Sweet lolity se taky velmi potrpí na mašlích, volánkách a krajkách.

Punk lolita

28. března 2010 v 17:38 | Hara Yumi ^^ 原由美 |  Punk lolita
Punk lolita

Punk lolita je celkem těžká přesně určit. Všichni jistě víte, jak vypadá punk, tak si to spojte s lolitou ^^
Punk lolity jsou dvojího druhu:
  1. Obvykle je základ stejný - delší sukně do zvonu a rukávy. Jelikož se jedná o punk, používají se punkové doplňky (řetězy, obojky apod.). Hlavní dvě barvy v punk lolitě je zřejmě červená a černá ^^
  2. Tento způsob je poněkud více holčičí. Nejsou zde již tak viditelné znaky lolity, ale samozřejmě nějaká inspirace tu je ^^

Něco obecně o gothic lolitě x)

28. března 2010 v 17:25 | Hara Yumi ^^ 原由美 |  Gothic lolita
Gothloli

Podle názvu můžete usoudit, že tento typ je složen z lolity a gothiky. Inspiruje se hlavně z Viktoriánské doby.
Gothic lolity obvykle nosí (jako obvykle) široké sukně do zvonu, s obvykle širokými rukávy. Hlavní barva je obvykle tmavší (např. černá, fialová, rudá apod.) s kontrastními doplňky (bílá, červená...). Make-up může být od přirozeného až po "smoky make-up". Začátečníci dělají zásadní chybu, kdy používají černou rtěnku a k tomu bílý make-up. Toto přímo odvane všechnu elegantnost. Takový make-up se může dělat akorát na jeviště.

Wamono

28. března 2010 v 17:10 | Hara Yumi ^^ 原由美 |  Wamono
Wamono
Můj oblíbený styl n_n

Je to kombinace tradičního oděvu v Japonsku s oblečením ze západu. Tento styl můžete také najít jako název Wa loli (podskupina Lolity).
Jejich hlavním znakem jsou dále dlouhé, rozšířené rukávy; obvykle květinové vzory; nepřehnaný make-up podobný Geishám, vlasy jednoduše učesané a nějaké pokrývky hlavy.

Co je Fairy Kei?

28. března 2010 v 17:07 | Hara Yumi ^^ 原由美 |  Fairy Kei
Fairy Kei
Abych byla upřímná, tak tento styl jsem téměř obešla, jelikož mi připadá téměř až moc podobný Oshare Kei a Decoře. Samozřejmě tu jsou odlišnosti, ale přes to ^^"

Už z názvu můžeme uhádnout, že hlavním rysem je lehkost, roztomilost a pastelové barvy. Zakladatel stylu je Sebastian Masudea, který otevřel
obchod " 6% DOKI DOKI".
Nosí ho zejména trochu starší ženy, které mají rády roztomilost.

Co je Oshare Kei? ^^

28. března 2010 v 17:00 | Hara Yumi ^^ 原由美 |  Oshare Kei
SuG
Oshare Kei patří mezi velmi mladé styly (vznikl roku 2001). Je to téměř opak Visual Kei. Je možná trochu podobný Decoře, ale barvy obvykle nejsou tak syté.
Používají tedy hodně barviček, energie a jejich oblečení již tolik nedělá z chlapců dívky. Make-up není tak přehnaný, ale snaží se zde podtrhnout veselost a přirozenost.
Oshare Kei skupiny mají texty plné veselý, přátelství a energie.
Mezi takové skupiny patří např.: An Café, SuG, LM.C, Ayabie, Lolita23...

Co je Visual Kei? ^^

28. března 2010 v 16:51 | Hara Yumi ^^ 原由美 |  Visual Kei
Dir en Grey *-*
Abych to tu nepsala nějak zdlouhavě, tak se to budu snažit co nejvíce shrnout ^^

Visual Kei (stejně jako Gothic styl v Evropě) vznikl v 80. letech. Určitě se na jeho rozšíření podílela známá japonská skupina X Japan.
Dále se samozřejmě přidaly další skupiny.
V tomto stylu se obvykle chlapci zženšťují (např. Mana-sama nebo Uruha), je zde známý výrazný make-up, účesy a velmi propracované kostýmy, které jsou obvykle v tmavších barvách nebo to jsou různé kostýmy (cosplaye) z  pohádek, anime nebo jiných stylů. Například název skupiny Alice Mizer vznikl z pohádkové knížky Alice in Wonderland.
Visual Kei by se samozřejmě neobešel bez hudby, jelikož je to samotná podkategorie Japonského rocku. Nemůžeme se tedy divit, že Visual Kei ovládají japonské skupiny jako např.: X Japan, Dir en Grey, Alice Nine, Moi Dix Mois, the GazettE, D'Espairsray, Deluhi a spousta dalších.

Gyaru

28. března 2010 v 16:12 | Hara Yumi ^^ 原由美
Gyaru
Gyaru má mnoho podskupin a je celkem těžké nějak shrnout, co to vlastně je. Podle mého názoru (který nemusí být správný T-T) je to styl spíše pro mladé lidi, kteří nemají chuť do manželství a práce a nejraději by zůstali ve svých mladých letech.
Jméno Gyaru vzniklo z anglické slova "gal" (=dívka). Název vznikl v roce 1970 od značky džínů "gals" (=dívky) se sloganem: "Nemůžu žít bez mužů." Tento styl byl na vrcholu v 80. letech a postupně klesal. Díky tomu se dnešní mládeži může zdát trochu zastaralý.
Abych nějak řekla, jak tento styl vypadá - dívky jsou obvykle opálené, nosí obvykle veselé oblečky, normální účesy a řekla bych, že jejich vzhled není tak přehnaný (samozřejmě tu jsou výjimky, že ^^).
Zde máte další Gyaru podskupiny n.n Nevypasala jsem však všechny T-T

Gyaru styly:


Decora (= Fruits Fashion)

28. března 2010 v 14:46 | Hara Yumi ^^ 原由美
Decora
Decora je snad nejznámější a nerozšířenější styl v Japonsku. Již od pohledu vám jistě dojde, že její hlavní znak je "čím víc, tím líp". Decory se vyznačují mnoha vrstvami oblečení a spoustou doplňků. Většinou jsou barevné ( I když Dark Decora /=Koteosa/ je výjimka.) nebo téměř úplně růžové.
V tomto stylu ale nenajdete žádná pravidla. Dívky ( ale i chlapci ^^) na sebe dávají vše, co se jim líbí - sponky, korále, spoustu náramků, několik hodinek, přívěšky, čelenky, třpytky,ozdobné
kamínky atd. Obvykle je také můžete vidět s plyšákem.
Dekora nemá tolik podkategorií jako třeba Lolita, ale nějaké tu přece jen má, takže jsem vám sem některé dala.
^o^

Decora styly:


Lolita

28. března 2010 v 14:18 | Hara Yumi ^^ 原由美
Sweet llita
Lolita styl vznikl v Osace kolem 70. let minulého století. Je těžké vystihnout tento styl stejně jako ostatní, protože lolita se rozděluje do mnoha menších skupin, které máte vypsané hned pod tím (a to jsem tam nedala všechny ^^").
Lolita má v podstatě vypadat jako krásná panenka. Matkou Lolity je Viktoriánská doba, která hlavně podporuje Gothic Lolitu.
Díky Nabokovovu románu "Lolita" se někdo může zmýlit, že Lolity mají nějaký sexuální námět. Je to spíše naopak. Tyto dívky preferují roztomilost (až v některých případech ^^"), eleganci, nevinnost a odsuzují dnešní odhalování
a sexuální vyjadřování.

Jejich hlavním základní outfit je dlouhé sukně nebo šaty obvykle po kolena, spodničky, podkolenky, boty na podpadku a samozřejmě různé doplňky (vlasové doplňky, mašle, korále apod.)


Lolita styly:


Šiju ^^

27. března 2010 v 23:46 | Hara Yumi ^^ 原由美 |  Ostatní moje žvásty xD
Tak jsem začala šít, milánkové! xD *koukne do publika, kde nikdo nesedí xDD* jenom jsem vám to chtěla říct, jelikož jste jistě zvědavý, co už jsem ušila... XD *-----ticho----*

No tak, nekřičte tak nedočkavě na mě xDD Zatím jsem ušila jen tyto závěsy ↓↓ xDDD
Závěsy xD

A právě pracuji na polosukni ^^

Anime girl as a living

27. března 2010 v 23:42 | Hara Yumi ^^ 原由美 |  My pictures ^^
Pche! Prej jako živá T-T Jako nesnažila jsem se, ab vypadala živě ale prostě... to není tak pěkný jako ten obrázek, kterej jsem viděla od Kaori! T-T Blecht...

Trochu změna? xD

27. března 2010 v 19:20 | Hara Yumi ^^ 原由美 |  Kecy ohledně blogu xD
Hara: Karin! Přidávám ti sem novou rubriku, jsi ráda? ^^
Karin: A budeš na mě dávat zase svoje kecy? Zářím štěstím...
Hara: Hm, seš milá... xP

No takže jste si jistě všimli, že sem začínám dávat Harajuku ^^ Dnes nemám již sílu to dále rozvíjet, ale zítra (snad) by sem měla všechno přibýt ^^ n.n


Co je to Harajuku? ^^

27. března 2010 v 18:22 | Hara Yumi ^^ 原由美
Harajuku nádraží
Harajuku (v překladu "luční ubytování")

Harajuku v podstatě vzniklo v oblasti Harajuku stanice (nebo více obecně kolem Tokya). Je to centrum všech nejdivočejších stylů, kde jsou nejhlavnější 2 ulice - Takeshita a Omotesando.
Takeshita je snad nejznámější ulice z toho důvodů, že se zde prodávají levnější oděvy, které si mladí lidé (i starší samozřejmě, ale právě se tu bavíme o Harajuku, které je záležitostí spíše teenagerů) mohou dovolit.
Tudíž zde najdete dostupější módu a mnoho butiků.
Omotesando je tedy opak Takeshity. Je plná luxusních butiků i světových značek jako je např. Louis Vuitton, Chanel nebo Prada. 
Další důležitá oblast je Ura-Hara = zadní ulice Harajuku. Zde můžeme najít značky jako je A Bathing Ape,
Team Message, ale samozřejmě by se ulice neobešla bez second-handů. Tuto ulici považujeme
Takeshita

za matku stylu
"street-kei" neboli "ura-hara-kei", který se vyznačuje tím, že se míchají oděvy ze značkových obchodů s oblečením ze second-handů.
Okolo nich jsou samozřejmě další ulice plné butiků, obchůdků, fast foodů apod.


Historie Harajuku sahá až ke konci druhé světové války. Tehdy Američtí vojáci začali obsazovat oblast Harajuku, do které se pak hrnuli mladší obyvatelé Japonska, aby poznali novou kulturu. Později kolem r. 1858 byly v té samé oblasti postaveny byty, ve 

kterých se hned zabydleli fotografové, modelky a návrháři. Díky Olympijským hrám, které přišly o 6 let později, se Harajuku začalo proslavovat a mít nějakou ustálenou podobu. V dnešní době je Harajuku proslavováno známou zpěvačkou Gwen Stefani, která je doprovázena čtyřmi Harajuku girls.

Lolita x)
Harajuku bych sama popsala jako styl bez pravidel. Pod Harajuku zapadá mnoho stylů, které se ale stále mění, protože mládež chce být pořád originální, a tak vymýšlí stále nové a nové věci.

Prosila bych nekopírovat, pouze se zdrojem. Dala jsem si s tím dost prácě všechno přeložit z angličtiny ^^

Tears of dolls

27. března 2010 v 17:59 | Hara Yumi ^^ 原由美 |  Změny designu...
Uíííz! xD Je tu nový desing a musim říct, že se mi fakt líbí xDD
Karin: Samochvála smrdí!
Hara: Drž už tu hubu! xD

n.n

Soul Eater cosplay

27. března 2010 v 12:35 | Hara Yumi ^^ 原由美 |  SE-cosplay
Některý jsou fakt povedený *-* Vlastně všechny, ale některý vážně nejvíc XDDDD
Kid cosplay

Hlášky Soul Eater - várka číslo jedna xD

25. března 2010 v 19:00 | Hara Yumi ^^ 原由美 |  SE-hlášky xD
Já teda doufám, že várek bude víc, páš v Soul Etaerovi je jich tolik.... xDDD
Já si ale ne žádný nemůžu za boha vzpomenout, vždycky se rozpomenu při příležitostech xDDD

Tak aby tu nějaký byly xD

25. března 2010 v 18:35 | Hara Yumi ^^ 原由美 |  SE-obrázky
Makaa xD