5. kapitola - Rodina - 2. část

10. ledna 2010 v 20:58 | Hara Yumi ^^ 原由美
Chooo je to tady! xD A je to celkem dlouhý... nudný, ale dlouhý xDDD Kaori, co se ti na tom líbí? T-T


"Thao! Konečně doma!" Protáhla jsem se hned za dveřmi, spokojeně se usmála a ohlédla se po naší malé předsíni. Na jedné straně zeleně natřené předsíně byla veliká skříň vestavěná ke zdi a na druhé straně byl botník s věšáky, ke kterým jsem se rychle hrnula.
"Ahoj," vyskočil před nás Khamil a zářivě se usmál, čekajíc veliké nadšení.
"Ahoooj, chlapeee," nadšeně jsem ho přivítala a přitáhla si ho do náruče. Ano, je to sice malej spratek, ale pořád můj bratranec, že?
Stejná reakce se dala čekat od Thomase, který ho samozřejmě také přívětivě přivítal. Ale ten narozdíl ode mě má děti celkem rád.
"Tak já jdu to... no... ven," ukazoval k botníku, abych mu uhnula. Já se trochu zakymácela, když do mě jemně rýpnul při mém sundávání bot, a rychle se odsunula.
"A kam jdeš?" Podivila jsem se, že ho vidím sotva minutu a už by někam chodil.
"Jdu ven s kámošema," prohodil, jako by to bylo něco úplně normálního a začal se obouvat.
"Aha, tak fajn, tak ahoj," zamávala jsem a mířila si to do kuchyně, aniž bych dál přemýšlela nad Khamilem.
"Ahoj, Anno," pozdravila mě mamka, která obvykle takhle brzo doma není, ale díky Khamilovi zřejmě odešla dříve ze školy.
"Ahoj," pronesla jsem a pustila se do nádobí, zatímco můj brácha vynesl koš.
"Jak bylo ve škole? Nějaké známky?" Mámina již všední otázka.
"Nic nového," odpověděla jsem krátce, protože na tuhle otázku už jsem téměř alergická.
Hned po umytí nádobí jsem vypochodovala schody do svého pokoje a podívala se na své KP. Opsala jsem do něj Arihany, Kathiny a Giheny jména a čekala, než se mi najde jejich profil.
Mám ho! Ach Thao, jací chytří lidé mohli vymyslet tuhle dokonalou krabičku? Láskyplně jsem políbila své KP. Pustila jsem si hlasitě písničky a začala si psát se svými novými kamarádkami.
Cítím se výborně, protože je těžké si najít někoho, kdo vám rozumí. Všechny tři jsou hrozně milé... ano... každá je jiná osobnost, ale nemyslí jen na sebe a už rozhodně nepatří mezi ty hloupé nány, které chtějí být akorát in. Řekla bych, že si zřejmě rozumím nejvíc s Ari, ale to bude asi tím, že jsme spolu ze srandy začali chodit. Je 16. května... to si musím pamatovat.
Po dlouhé době cítím takový ten pocit opravdového štěstí. V minulé škole jsme si moc s holkama nerozuměli. I když to byla asi taky moje chyba, ale nelituju toho a asi nikdy litovat nebudu. Snad.


ooo


"Má drahá Aničko, zapomněla jsi na nádobí," objal mě ze zadu Thom, když se ke mně tiše přikradl.
"Málem jsem vylítla z kůže, můj drahý bratře, tohle už mi nedělej," vychrlila jsem na něj při vyděšeném výdechu.
"Promiň, byla jsi moc do toho zabraná... zase. Tohle je ta tvoje kámoška, viď?" Koukal mi za rameno na KP, když jsem zrovna psala Gi.
"Jo... dobrej pamatovák," jemně jsem mu zaťukala na hlavu, ale on jen zatřásl hlavou, až se mu rozvířily jeho krásné černé vlasy, a ušklíbl se.
"No a co že jsi to říkal? Jo! Nádobí... to už je... 8 hodin? To s nima kecám tak dlouho?! Uííí!!!" Vylítla jsem ze židle a běžela rychle dolů uklidit nádobí. Vím, asi si říkáte, proč tak plaším, ale u nás něco neudělat je trestný čin. Natož mít špatné známky.
"No to je dost," promluvila mamka, která dělala Khamilovi večeři, když jsem horlivě začala vyndávat nádobí z myčky.
"Promiň, nějak jsem si nevšimla, že už je tolik," zabručela jsem. Mámin tón hlasu mě vždycky dokáže tak naštvat. Proč jsem tak výbušný člověk? Proč?!
Mamka na to naštěstí nijak nereagovala a dál míchala vajíčka na sporáku.
"A jak bylo ve škole, Ann?" Ozval se Khamil. Proč mi tohle připadá jako mámina věta?
"Jde to... proč se ptáš?" Pozvedla jsem jedno obočí, když jsem chtěla do myčky vložit hrníček s nápisem: Annička.
"Jen tak, jsi přece v nový škole. Normálně ti něco řeknu! jsem koukal na video a to...tam to... byl prostě fotbalista... a to... prostě běžel na bránu a teď tam dal dššš... takovou pecku... ale šlo to k tyčce a ten... ee... tomu brankářovi to uklouzlo a dal si góla sobě..." Bylo velmi těžké se soustředit na jeho mluvu, jelikož jsem obvykle pochytila jen 'eeee, a to...'.
"Hmmmm," s menším zájmem v hlase jsem do myčky šoupla poslední kousek nádobí.
"No a pak ještě bylo-"
"Promiň, Khamile, nějak mě fotbal nezajímá. Dobrou chuť," rychle jsem odklusala z kuchyně, ještě než mi stačil odpovědět.


ooo

"Ty tu ještě seš?" Koukala jsem vykuleně na Thoma, který seděl na mé židli a koukal mi na obrázky, které jsem měla pověšené po skříni.
"To znamená tenhle znak?" Ukázal na jeden z mých obrazů.
"Láska... marsky," odpověděla jsem a sedla si na postel, potěšena tím, že se někdo o moje výtvory zajímá.
"To je hodně pěkný," usmíval se a dál se díval na fotky mých oblíbených postav nebo kluků z nějaké skupiny.
"Díky... Mě to připadá teda obyčejný," pokrčila jsem rameny. Tohle mi netrvalo moc dlouho. Dělala jsem to temperou a pak jen dokreslila veliký znak, nic těžkého.
"Mě se líbí ten přechod těch barev," otočil se na mě. "Nechceš se na něco kouknout? Nějak se nudím a nevím, co dělat..."
Zazubil se, jak nejlépe mohl. Tomu pohledu se nedá odolat.
"Já napíšu teda holkám, že odcházím. Mám tu pár anime, na který se můžem juknout... na co se chceš kouknout?" Vrhla jsem se na KP a začala projíždět všechny anime.
"To je jedno..e? Miluji svojí mladší sestru?" Vyjeveně koukal na jeden název.
"Vidíš, jaký anime mohou existovat?" Zakroutila jsem nechápavě hlavou a zaháněla rudou tvář. Hlavně že jsem se na to anime koukala taky. "Co třeba Dea Kuroi Da?"
"Nemá tohle jako hru Khamil?" Se zájmem se zahleděl na obrázek, který ukazoval na hlavního hrdinu.
"Má," kývla jsem.
"Tak se na to kouknem!"
"Je to ale dlouhý..."
"No a? Jestli ti tu nebudu vadit, tak mi je to fuk," zašklebil se a šel si sednout na postel, naproti které byla televize.
"Já tě prostě zbožňuju," klekla jsem si k televizi a připojila k ní KP. Nastavila jsem Dea Kuroi Da a šla si sednout vedle Thomase.

ooo

"Thao! On je tak pěknej!" Kousla jsem se do prstu při pohledu na bělovlasého fešáka, který právě s velmi cool pohledem jede na své červené motorce. "Jak sestřelil mrknutím oka všechny ty nestvůry? Ale teče mu krev! Pojď ke mě já ti jí slížu!" Vím, co si myslíte...
"Raději mlč nebo mu začnu závidět," mírně mě zatahal za pramen vlasů s úšklebkem. Já ztuhla a hned se mi do obličeje hrnula krev.
"Chceš, abych ti taky slízala krev?" Začala jsem se smát.
"Tohle jsem zrovna nemyslel," šťouchnul do mě, abych si přestala dělat srandu.
"Ty ses stejně chtěl raději kouknout na to druhý anime, viď? Ty čunčeeee!" Dobírala jsem si ho, nevnímajíc film. Baví mě si z něj takhle dělat legraci. Mnohokrát jsem se sama přistihla, jak o něm přemýšlím jako o klukovi, se kterým bych chodila. Je to hrozný, ale nemůžu si pomoct. Musím si najít nějakýho kluka nebo to dopadne špatně...
"No přesně jako... Hrozně jsem se totiž chtěl podívat na incest..." Ironicky se přiznal Thom a sklopil smutně hlavu. "Ale ty! TY! Mě prostě nemiluješ! Ann! Proč jsi jen Ann?" Při poslední větě jsem málem umřela smíchy.
"Anno, Thome. Máte jít dolů," otevřel dveře Khamil a prohlédl si nás, jak se pošťuchujeme. "Na co koukáte?" Naklonil se, aby se kouknul na obrazovku.
"Jo, jdem... je to Dea Kuroi Da," zazubila jsem se. "Hezký, můžeš se pak koukat s námi."
"Tak pojď, má lásko... Doufám, že nám náš vztah tvůj Thao odpustí," chytil mě za ruku a táhl po schodech do obývacího pokoje za rodiči. Je to sice můj bratr, ale tohle byla jedna z nejradostnějších chvil mého života...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kaori Kaori | 10. ledna 2010 v 21:55 | Reagovat

Co se mi na tom líbí? No... Řekla bych, že asi ta originalita? n.n" Jelikož prostě vím, jak to bude pokračovat a nemůžu se dočkat toho, jak to budeš popisovat ^^" A nevíc se mi líbí, jak je to jakový... sci-fi, ale přitom normální život, kapiš? xD
A fakt to nehorázně flákáš... Asi za tebou budu jezdit a třískat ti nad hlavou bičem tak dlouho, dokud něco nenapíšeš xD

2 Haruška ^^ xD Haruška ^^ xD | Web | 10. ledna 2010 v 21:55 | Reagovat

Mamí T-T xD

3 Haruška ^^ xD Haruška ^^ xD | Web | 10. ledna 2010 v 21:56 | Reagovat

Raději se nebudu ptát co se ti nelíbí T-T xDDD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama