Prosinec 2007

Jounin

8. prosince 2007 v 12:18 Hodnosti ve vesnici
Jounin (上忍, doslovně přeloženo "vyšší ninja", čteme "džónin") je obecně velmi zkušený ninja se značnými individuálními dovednostmi. Slouží jako velitelé větších týmů a zastávají vyšší pozice. Často jsou posíláni na mise A a zkušený Jounin může být dokonce i poslán na mise typu S (to jsou naprosto nejtěžší mise). Jak již bylo řečeno, tak často vedou tříčlenné týmy Geninů. Mezi Jouniny se také řadí tak zvaní "Tokubetsu Jounin", což je něco mezi Chuuninem a Jouninem. Tokubetsu Jounin (特別上忍, doslovně přeloženo "specializovaný vyšší ninja", čteme "tokubecu džónin). Tokubetsu Jouninové jsou podřízeni běžným Jouninům a mistrně ovládají jednu činnost. Příklad Tokubetsu Jounina by mohl být Morino Ibiki. Jeho jedinečnou schopností je kompletně porozumět pochodům lidské mysli a je mistrem výslechu (v této oblasti má hodnost ANBU). Dále třeba i Ebisu je Tokubetsu Jounin, ten se specializuje na činnost elitního učitele.

Chuunin

8. prosince 2007 v 12:18 Hodnosti ve vesnici
Chuunin (中忍, doslovně přeloženo "střední ninja", čteme "čůnin") je ninja, který je schopen hlídat a vést jiné ninji. Někteří pracují jako učitelé (třeba jako Umino Iruka) a jiní zase slouží jako vůdcové menších týmů (třeba Nara Shikamaru). Chuuninové jsou typicky posíláni na C nebo B mise.
Aby se Genin stal Chuuninem, tak musí projít přes zkoušku složenou ze tří částí: první část testuje jejich schopnosti shromažďování informací a schopnosti rozhodování (stejně jako jejich celkové pochopení ninja filozofie), druhá část prověří jejich schopnosti při splňování úkolů a schopnost držet směrnic a třetí se skládá z bojů mezi těmi, kteří prošli předchozí dvě části. Třetí část sleduje porota složená z vysoce postavených ninjů, která pak rozhodne o tom, kdo se stane Chuuninem. Nezáleží na tom, kdo vyhraje, ale hodnotí se jejich výkon během bojů. Kdokoliv, kdo se dostane to třetího kola, má možnost stát se Chuuninem.
V minulosti si každá vesnice pořádala svou vlastní Chuuninskou zkoušku. Ale po třetí válce ninjů všechny vesnice souhlasily, že budou pořádat jedny zkoušky vždy ve vesnici, kterou zvolí. To mělo také přispět ke zlepšení vztahů mezi vesnicemi. Chuuninská zkouška se pořádá dvakrát ročně. Po dosažení hodnosti Chuunin může ninja nosit taktickou vestu obsahující svitky, není to ale povinné.

Genin

8. prosince 2007 v 12:16 Hodnosti ve vesnici
Genin (下忍, doslovně přeloženo "nižší ninja") je nejnižší úroveň ninji. Mezi Geniny jsou nejvíce vidět rozdíly v dovednostech. Ten, kdo se stane Geninem, začne pracovat pro svou vesnici. Plní různé mise a tím své vesnici (ale i sobě) vydělává peníze. Geninové jsou typicky posíláni na mise typu D, což je hned po E druhá nejnižší. Mise typu D jsou většinou bezpečné mise, skoro vždy to je manuální práce. Velmi zřídka jsou Geninové posláni na C mise, které se už blíží skutečné práci ninji (ale stále jsou téměř bez rizika). Když byl ve Skryté Listové nedostatek ninjů, museli i Geninové plnit mise vyšších úrovní.
Geninové jsou často ve čtyřčlenných skupinkách, tři Geninové a jeden Jounin (jejich mistr). Takto se mají naučit týmovou práci a zvykat si na ninja život. Složení týmů je takové, aby celková síla skupinek byla přibližně stejná. Například Naruto, který prošel s nejhoršími známkami, je v týmu s Sasukem, který měl pro změnu nejlepší známky a se Sakurou, ta měla zase nejlepší písemky. Týmy jsou obvykle tvořeny dvěma kluky a jednou holkou. Týmy se skládají i podle jejich zaměření. Například tým Kurenai (Yuuhi Kurenai, Inuzuka Kiba, Hyuuga Hinata a Aburame Shino) se specializuje na přežití a stopování a tým Gai (Maito Gai, Hyuuga Neji, Rock Lee a Tenten) se specializuje na taijutsu (boj na blízko) a umění se zbraněmi.

Student akademie

8. prosince 2007 v 12:14 Hodnosti ve vesnici
Akademie je místem, kde adepti na ninji začínají svůj trénink. Dokud nesloží závěrečnou zkoušku na akademii, tak nejsou považováni za ninji. Studenti akademie podstupují různé praktické zkoušky všech druhů a jsou jim do hlavy vtloukány základy bytí ninjou. Sem patří hlavně použití zbraní (jako jsou kunai a shuriken), zvládání základních ninja technik (např. Henge no Jutsu 変化の術 - technika přeměny, Nawanuke no Jutsu 縄抜けの術 - technika rozvázání lana, Kawarimi no Jutsu 変わり身の術 - technika přemístění a Bunshin no Jutsu 分身の術 - technika klonování) a dokonce i příprava na ovládání Chakry (energie pro provádění ninja technik).
Při úspěšném ukončení studia na akademii studenti dostanou speciální čelenku se znakem své vesnice. I když se to nazývá čelenka, tak to mnoho postav nosí různě. Přesně se to jmenuje Hitai Ate - ochranná čelenka.
Požadavky pro úspěšné ukončení studia na akademii se liší od vesnice k vesnici. Ve Skryté Listové je třeba složit konečný test a ovládat základní techniky. Ve Skryté Mlžné vesnici jednou měli jako zkoušku boj na život a na smrt, ale díky nešťastné události, kdy Momochi Zabuza povraždil všechny žáky, kteří měli skládat zkoušku, byl tento způsob zkoušky zrušen.

Učeň

8. prosince 2007 v 12:14 Hodnosti ve vesnici
Toto není podstatě hodnost, takto se nazývají libovolné osoby, které vede zkušenější ninja. To může zahrnovat i ty, kteří nejsou v ninja akademii a přesto je někdo trénuje. Jedná se například o trénink, kdy Genin (viz níže) Uzumaki Naruto vedl neformální trénink Konohamaru, Udona, a Moegi. Spadá sem i Ebisův trénink Konohamaru v počátečních epizodách, ačkoli jeho trénink je výrazně specializovanější.
Jinak ale i Jounin nebo ninja ještě vyšší pozice může také vzít učně do výuky hodně pokročilejších ninja technik. Jedná se například o trénink, kdy každý z legendárních Sanninů vede jednoho člena týmu 7. Jiraiya vede Naruta, Tsunade vede Sakuru a Orochimaru vede Sasukeho.


Pátý Hokage

8. prosince 2007 v 12:06 Postavy z Vesnice ukryté v listí
Tsunade je jedna z legendárních sanninů. Poprvé se s ní setkáváme kolem 90. dílu. Tsunade patřila do týmu s Jirayiou a Orochimarem. Je to velmi mocný lékařský ninja. I její bojové schopnosti jsou více než dobré. Tsunade se po smrti Sarutobiho (Třetího Hokageho) stala Pátou Hokage. Tsunade měla kdysi mladšího bratra Nawakiho a manžela Dana. Oba však zemřeli ve válce. Tsunade se snažila Dana zachránit, ten měl ale protrženou ledvinu a vykrvácel. Od té doby se Tsunade panicky bála krve. Svůj strach překonala někdy kolem 98. dílu při souboji s Orochimarem a Kabutem. Tsunade moc ráda hraje hazardní hry a u spousty lidí má velké dluhy. Tsunade je vnučka Prvního Hokageho a je jí už kolem 50 let, díky svým schopnostem ale vypadá stále na 20. Naruto jí oslovuje "Bábi Tsunade" což se jí pochopitelně moc nelíbí.

Třetí Hokage

8. prosince 2007 v 12:02 Postavy z Vesnice ukryté v listí
Sarutobi je Třetím Hokagem, a tedy vůdcem, v Listové vesnici. Ninja, který získá titul Hokage, je považován za nejsilnějšího ninju v celé vesnici. Sarutobi není většinou oslovován jménem, ale pouze titulem Sandaime Hokage - Třetí hokage. To z toho důvodu, že je třetím člověkem, který tento titul získal (celkem je zatím pět Hokagů). Jeho obličej je vyobrazen jako třeí v sousoší v Listové vesnici. Ze začátku příběhu byli Sarutobi a Umino Iruka jediní, kteří měli v oblibě Naruta. Říká se, že byl nejsilnější ze všech Hokagů, a proto ho také nazývali Profesor (プロフェッサー - Purofessaa) nebo také Bůh ninjů (忍の神 - Shinobi no Kami).
Sarutobi ovládal neuvěřitelný počet technik (jutsu), které se naučil v průběhu mnoha let, kdy vládl Listové. Říká se, že znal úplně všechna jutsu z Listové. Jeho síla ale s věkem klesala, a tak v boji s jeho bývalým studentem Orochimaru prohrál a zemřel. Stalo se tak při invazi do Listové vedenou právě Orochimarem. Sarutobi měl také výčitky svědomí, že svého studenta nezastavil, když k tomu měl možnost. K porážce Sarutobiho také přispělo to, že Orochimaru přivolal na svou stranu Prvního a Druhého Hokageho, což Sarutobi těžce nesl. Sarutobimu zbyla jediná možnost, a to obětovat svůj život, a tak zaklít Orochimarovy ruce, aby nemohl používat jutsu.

Druhý Hokage

8. prosince 2007 v 12:00 Postavy z Vesnice ukryté v listí
Druhý Hokage (Nidaime Hokage) byl, jak již z názvu vyplývá, druhým vládcem Skryté Listové vesnice. Společně se svým bratrem, Prvním Hokagem, založili Skrytou Listovou vesnici. Po něm nastoupil Třetí Hokage (Sandaime Hokage, Sarutobi).
Druhý Hokage byl excelentním uživatelem vodních technik, (spoiler) což bylo vidět i v duelu Sarutobi vs. Orochimaru, kdy vytvořil ohromnou vlnu, a to na místě, kde žádná voda nebyla. Členové ANBU jen udiveně přihlíželi.
Během duelu Sarutobi vs. Orochimaru byli První a druhý Hokage Orochimarem oživeni pomocí Kuchiyose: Edo Tensei (Přivolání: Obživení z nečistého světa), aby mu pomohli v boji proti Sarutobimu. Tato technika úplně vymaže původní charakter osoby. Nakonec mu byla, stejně jako jeho bratrovi, "vytáhnuta" duše.

První Hokage

8. prosince 2007 v 11:54 Postavy z Vesnice ukryté v listí
1. Hokage byl prvním vládcem Listové vesnice. Zároveň je bratr 2. Hokage. Má Kekkei Genkai Mokuton, které mu umožňuje pohybovat pomocí chakry se zemí a podobnýma věcma. Tak taky vystavěl vesnici.
V příběhu byl vyvolán Orochimarem aby porazil společně s bratrem 3. Hokage. Ten ale nakonec vyhrál tím, že vysvobodil jejich duše.
První Hokage (Shodai Hokage) byl první vládce Skryté Listové vesnice. Zároveň se svým bratrem, Druhým Hokagem, založil Skrytou Listovou vesnici. Vystavěli vesnici, kterou pak jejich nástupci rozšiřovali.
První Hokage také ovládal kekkei genkai zvanou Mokuton. Jde o techniku, kdy slučoval zemi a chakru, díky které pak vytvářel život. Zkráceně řečeno,mohl nechat vyrůst stromy na jakémkoliv místě, které pak dle své vůle mohl používat.
(spoiler) První a Druhý Hokage také byli přivoláni Orochimarem pomocí Kuchiyose: Edo Tensei (Přivolání: Obživení z nečistého světa). Díky této technice byl úplně vymazán jejich původní charakter a byli donuceni bojovat proti Třetímu Hokagemu (Sandaime Hokage, Sartutobi). Byl to těžký boj, nakonec však Třetí Hokage použil techniku Shiki Fuujin (Pečeť démona smrti), díky které z nich "vytáhl" jejich duše, které tak navždy trpěly.
Poslední slova Prvního a Druhého zněla takto "Omlouváme se, Sarutobi způsobili jsme vám problémy". Byla to poslední slova, která ve skutečnosti vlastně pronesly pravé charaktery Hokagů.

Klan Kurama

8. prosince 2007 v 11:36 Postavy z Vesnice ukryté v listí
Tento klan se objevil pouze ve fillerovém dílu.
Je to nejstarší klan ve vesnici Skryté v listí, nyní se ale počet jeho ninjů drasticky snížil. Členové klanu jsou extrémně nadaní na užívání genjutsu, ale pouze jednou za mnoho generací se narodí dítě s "kuramovskou" kekkei genkai. Tento člen má schopnost s pomocí genjutsu vytvářet děsivé světy do kterých může uzavřít svého protivníka. Jeho schopnosti jsou tak ohromné, že dokáží přesvědčit protivníkův mozek, že vše co se mu stalo v iluzorním světě je skutečnost. Tyto světy zjednodušeně pracují na stejném principu jako Matrix :-)
Tato schopnost je ale nebezpečná i samotnému uživateli neboť kvůli jejímu rozsahu je nepravděpodobné, že ji bude schopen vědomě plně kontrolovat. To dokáže pouze jeho podvědomí díky kterému tak dochází k rozdvojení osobnosti. Druhá osobnost bývá většinou ztělesněním negativních pocitů a snaží se pomstít tomu kdo je uživateli způsobil.
Bohužel obrázek jsem něnašla :(

Klan Akimichi

8. prosince 2007 v 11:35 Postavy z Vesnice ukryté v listí
Klan Akimichi
Klan Akimichi je specializován na techniky zvětšování. Členové klanu jsou velkými jedlíky a tak s tím nemají ani moc práce. Při použití jejich technik se kalorie změní na chakru. Pro zdokonalení vytvořili i speciální trojbarevné vojenské pilulky, které zvyšují účinnost technik, ale vážně poškozují tělo uživatele.

Techniky klanu:

Baika no Jutsu
Je to technika zvětšení.

Bubun Baika no Jutsu
Tato technika je velmi podobná Baika no jutsu ale zvětší pouze určitou část těla.
Nikudan Sensha, Nikudan Hari Sensha
Uživatel se pomocí těchto technik promění v lidský "míč".
Choubaika no Jutsu

Klan Inuzuka

8. prosince 2007 v 11:33 Postavy z Vesnice ukryté v listí
Klan Inuzuka
Tento klan používá v boji speciálně cvičené psi- ninkeny. Tito psi jsou považováni i za členy rodiny a každý člen klanu má svého věrného psa (či psy) o kterého se stará už od malička. Techniky klanu Inuzuka se zakládají na kombinaci schopností psa a jeho majitele. Psi jsou velmi inteligentní a někteří jsou schopni naučit se mluvit.

Klan Hyuuga

8. prosince 2007 v 11:32 Postavy z Vesnice ukryté v listí
Klan Hyuuga
Klan Hyuuga patří k nejstarším klanům ve vesnici Ukryté v listí. Po zániku klanu Uchiha je nyní i nejsilnějším a nejrespektovanějším klanem a to hlavně díky své kekkei genkai zvané Byakugan. Přesněji se jedná o Doujutsu (techniku očí), která se dědí pouze v pokrevní linii klanu.

Po jeho aktivování získá uživatel téměř 360 stupňové zorné pole a vidí vše v rozsahu padesáti metrů kolem sebe. Umožňuje také vidět skrze předměty na extrémně dlouhé vzdálenosti, skvěle tak hodí pro sledování a hledání osob či předmětů.
Dále Byakugan zahrnuje také možnost sledovat vnitřní chakrový systém a dokonce rozeznat jednotlivé chakra body (toto dokáží pouze velmi zkušení uživatelé). Tito jedinci dokáží několika údery zastavit tok Chakry v těle protivníka a tím mu znemožnit použití ninjutsu a genjutsu. Protivník poté může používat pouze taijutsu (boj na blízko) a vněm členové klanu Hyuuga velmi vynikají, vyvinuli totiž svou vlastní verzi při které zesilují své útoky pomocí chakry (což je u taijutsu poměrně ojedinělé). Při tomto taijutsu nejdo o to, aby viditelně zřídili protivníka co nejvíce, tyto útoky jsou zaměřeny na vnitřní orgány. Opravdoví mistři dokáží s pomocí Byakuganu zabít jediným úderem. Sama chakra je poněkud odlišná od normální. Členové kalnu mají vrozenou schopnost svou charku bezproblémů ohýbat a vytvářet z ní např. síti podobnou barieru.

Klan Hyuuga se také vyznačuje složitější hierarchií. Dělí na dvě části Hlavní rodinu a Vedlejší rodinu. Členové vedlejší rodiny (bun-ke) podléhají určitým pravidlům a jsou označeni prokletou pečetí klanu Hyuuga. Tato pečeť je umístěna na čele každého člena vedlejší rodiny již v dětství a jejím účelem je zabránit rozluštění tajemství Byakuganu v případě, že dotyčná osoba zemře. Každý z členů vedlejší rodiny je totiž povinen chránit členy hlavní rodiny i za cenu vlastního života. Pouze hlavní rodina (sou-ke) ovládá tajemství těchto prokletých pečetí. Pečetě vznikly v dávných počátcích klanu, protože jistí členové nerespektovali pravidla daná první generací. Pečetě tak vlastně fungují jako bezpečnostní opatření, které zabraňuje střetům o moc. Jen ten kdo se narodí do hlavní rodiny se díky tomu může stát vůdcem klanu. Pokud se někdo z vedlejší rodiny vzepře, člen hlavní rodiny jednoduše aktivuje prokletou pečeť. Ta napadne nervový systém a dotyčnou osobu usmrtí.
Jedním z hlavních znaků Byakuganu jsou levandulové oči bez zornic a po aktivování vystouplé žíly okolo očí, které se s věkem a schopnostmi uživatele rozrůstají. Jediná (známá) slabina je malé slepé místo za prvním hrudním obratlem.
(Zdroj: http://sarysu.blog.cz/0711/klan-hyuuga)

Klan Aburame

8. prosince 2007 v 11:31 Postavy z Vesnice ukryté v listí
Klan Aburame
Velmi silný klan, který má ve vesnici Ukryté v listí dobré jméno. Je velmi tajemný a moc se o něm neví. Klan nemá kekkei genkai (dědičnou vlastnost), ale jeho členové ovládají pomocí tajné techniky speciální brouky zvané Kikai. Již v dětství podstoupí rituál při kterém se stanou jejich hostiteli, brouci se poté živí jejich chakrou a na oplátku jim pomáhají v boji. Hostitel nad nimi má úplnou kontrolu a může s nimi i komunikovat. Nejčastěji se používají v boji, ale jsou to i schopní stopaři.

Techniky kalnu:

Mushi Bunshin no Jutsu (hmyzí klon)
Tuto techniku dokáží používat pouze hostitelé Kikai. Uživatel jednoduše vytvoří z brouků kopii sebe sama. Při protivníkově útoku se klon rozpadne zpět na brouky, kteří se ihned můžou přeměnit na něco jiného.

Kikaichu no Jutsu

Toto justsu uzavře Kikai do těla člena klanu Aburame.
(Zdroj: http://sarysu.blog.cz/0711/klan-aburame)

Klan Uchiha

8. prosince 2007 v 11:29 Postavy z Vesnice ukryté v listí
Klan Uchiha
Drtivou většinu členů tohoto klanu zlikvidoval Itachi Uchiha, jeden z nejnadanějších členů. Býval to nejsilnější a nejrespektovanější klan ve vesnici Ukryté v listí. Jeho kekkei genkai je podobně jako u klanu Hyuuga doujutsu (technika očí). Vyvinul se z právě Byakuganu klanu Hyuuga, ale umožňuje jiný druh vidění. Dědil se v pokrevní linii klanu, ale ne všichni jej dokázali ovládnout (průměr získání Sharinganu je kolem 12 let).
Nejznámější schopnost Sharinganu je umění kopírovat a používat jutsu, která uživatel viděl (to ale opět dokáží velmi skušení uživatelé). Ty po té může používat jako svoje vlastní. Dále dokáže sledovat a předpovídat pohyb, zkušený uživatel může bezproblémů sledovat i rychlejší protivníky než je on sám. Začátečníkovi to ze začátku dělá velké potíže. Se Sharinganem se dá sledovat i tok chakry, ale rozlišení není tak přesné jako u Byakuganu.
Druhou nejznámější schopností je hypnóza. Díky ní dokáže uživatel protivníka tak zblbnout, že si nakonec mislí že uživatel se Saharinganem vidí do budoucnosti. Ten mu totiž vsugeruje své myšlenky a pohyby. Může je pak udělat dříve než protivník a tím jej zmást. Sharingan se navíc může přeopervat na někoho jiného. Má to ale velké nevíhody- nedá se vypnout a při dlouhém užívání spotřebuje velké množství energie což má za následek kolaps uživatele.
Schopnosti uživatele se hodnotí podle počtu tomoe (to jsou ty kapky), které má v oku:
- jedna tomoe- začátečník
- dvě tomoe- pokročilý
- tři tomoe- mistr Sharinganu
-obrazec- genius

Mangekyou Sharingan

Velká vzácnost, která se v historii kalnu vyskytla jen u několika členů. Jedná se o vyšší formu Sharinganu, která u každého uživatele vypadá odlišně. Ten kdo jej chce získat musí být velmi silný a navíc musí dát velkou oběť (např. zabít svého nejlepšího přítele). Nyní jsou známi dva lidé, kteří Mangekyou Sharingan mohou vlastní- Itachi Uchiha a Kakashi Hatake.
Itachiho Mangekyou Sharingan dokáže používat nejsilnější techniky klanu vyvinuta právě pro tyto uživatele. Jedná se o Amaterasu- ninjutsu, které propálí každý materiá a genjutsu Tsukuyomi (měsíční čtenář), které dokáže obět' uzavřít do světa ve kterém jej pak Itachi mučí. Tsukuyomi trvá pouze nělolik vteřin, ale oběti se zdá že zde tráví celé dny. Je to Itachiho nejsilnější zbraň, ale vážně poškozuje jeho zrak po každém použití.

Kakashiho forma Mangekyou Sharinganu vytváří časoprostrorové víry, ktéré do sebe vtáhnou cokoli ve své blízkosti. Protivníci (nebo jejich části) pak putují do jiných dimenzí. Mangekyou Sharingan ale Kakashiho velmi vyčerpává proto jej může použít maximálně třikrát po sobě.
(Zdroj: http://sarysu.blog.cz/0711/klan-uchiha)

Klan Nara

8. prosince 2007 v 11:27 Postavy z Vesnice ukryté v listí
Klan Nara
Klan Nara nemá kekkei genkai. Jeho skryté techniky jsou "techniky stínů". Jak už to tak u těchto technik bývá, mají své mouchy- tyto jsou časově omezeny a vše co se stane spoutanému protivníkovi se přenese na uživatele u extrémně silných protivníků mají navíc velký problém je udržet. Mužští členové tohoto klanu jsou nadprůměrně inteligentní, ale velmi líní. Jejich partnerky bývají většinou velmi panovačné a muži z nich mají mnohdy dost nahnáno :-)

Klan Yamanaka

8. prosince 2007 v 11:26 Postavy z Vesnice ukryté v listí
Klan Yamanaka

Klan Yamanaka je poslední z klanů ve vesnici Ukryté v listí. Ani on nemá Kekkei genkai, ale jako většina klanů vyvinul několik skrytých technik o kterých se, ale moc neví. Známé jsou pouze dvě, které slouží k manipulaci s myslí nepřítele. Techniky jsou to zajímavé, ale značně nedokonalé a mnohdy i nebezpečné. Klan Yamanaka má také ve vesnici malé květinářství ve kterém často vypomáhá Ino.

Techniky klanu:

Shintenshin no Jutsu (Transfer duší)
Při této technice uživatel přesune svou mysl do protivníkova těla pomocí speciální pečetě. Potlačí tím jeho vlastní mysl a může jej libovolně ovládat. Tato technika má, ale dvě velké nevýhody. Zaprvé, cokoli se stane s tělem ovládaného protivníka, stane se i s tělem uživatele, které je v komatu. Druhá nevýhoda vězí v tom, že když je nepřítel v pohybu je velká pravděpodobnost, že se přenos nepovede. V takovém případě je uživatel několik minut mimo tělo a to se mu může stát osudným.
Shinranshin no Jutsu
Při užití této techniky si uživatel vymění mysl s jinou osobou. Tato technika byla užita Ino během testu u Chuuninské zkoušky na Sakuru. Ino se jednoduše přemístila do Sakury a zapamatovala si odpovědi otázek.


Vesnice skrytá v listí

8. prosince 2007 v 11:20 Vesnice ukrytá v listí
Konohagakure no Sato
[Hidden Leaf Village; Vesnice skrytá v listech, Listová vesnice]
Skrytá vesnice Země Ohně (火の国 , Hi no Kuni, Fire Country), jedna z nejmocnějších skrytých vesnic v celém širém okolí. Domov Naruta a všech hlavních hrdinů seriálu. Hlavou vesnice je Hokage.