Malá úvaha - smutné obrázky...

18. září 2007 v 9:01 |  Úvahy
Smutné obrázky
Když jsem hledala do své sbírky pár obrázků, které pro některé nejsou šálkem čaje, našla jsem jeden hodně dlouhý článek. Tvořitelka toho blogu psala příběh o holce přezdívanou Regina, která psala své smutné komentáře ze života na blog. Napsala, že ta dívka se zabila díky lidem, kteří neumí držet pusu zrovna, když je to nejvíc vhodné. Sama jsem tomu nevěřila, a tak jsem vyhledala ICQ tvořitelky stránek a promluvila si o tom s ní. Všechno mi potvrdila a poslala mi všechny její komentáře. Zjistila jsem hrozně moc smutných zpráv, jako je třeba smrt jejího kluka a maminky. Regina byla velmi silná třináctiletá dívka, která se snažila prodrat ze své noční můry. Stála za ní její nejlepší kamarádka a psychiatryně, ale zase někteří jí nevěřili její smutný život. Psala své komentáře ne proto, že by se chtěla vychloubat nebo zviditelnit, ale chtěla pomoc. Její komentáře skoro volaly o pomoc, ale místo, aby někteří pohladili, tak poškrábou. Místo aby zvedli, tak shodí. Žádala jen pomoc, ale dostalo se jí u některých odmítnutí. Nakonec si život zkrátila nejméně o padesát let a teď spí věčným spánkem pod zemí. Teprve až teď toho všichni litují. Teprve teď si uvědomili, jaké jizvy na srdci měla. Teprve teď si uvědomili, jak byli slepí. Teprve teď!! Někdy se my, lidi, chováme jako zvířata - jde jen o to, že silnější přežijí?? Je to tak?? Člověk je pořád zahleděný jen do sebe a kouká se na své problémy. Brečí nad svými jizvami, ale na ty druhé se ani nepodívá. Představte si, že vy hledáte pomoc. Chcete pohlazení, chcete zahojit bolest, ale místo toho vám do rány někdo přisype sůl. A to jste jen chtěli pochopení od druhých. To nejsou praví přátelé. Regina hledala pomoc… dívala do tmy a hledala světlo… řvala do hluku a chtěla slyšet ticho… brečela do oceánu a hmatala po půdě pod nohama. Zamyslete se nad sebou, hluboko do svého nitra se podívejte a řekněte si: Kdy jsem naposledy někomu pomohl?? A který z vás mi odpoví: Tento týden?? Myslím, že ani desetina naší školy neodpoví. Neubližujte druhým, když nechcete, aby bylo ubližováno vám. Nesypejte sůl do jiných ran. Copak jste si ještě neuvědomili, že to může dopadnout jako s Reginou?? Ten smutný člověk se nemusí zrovna zabít, ale třeba se té soli nezbaví… a až potom si uvědomíte, jakou chybu jste udělali!! AŽ POTOM!! Chápete to?! Kdo neublížil vám, tomu neubližujte a kdo vám ublížil, tomu nikdy nesmíte ukázat, jak moc. Buďte silní a podejte ruku na pomoc. Buďte veselý, ale ne natolik, abyste ukazovali lhostejnost nad ostatními. BUĎTE!!
A to mi stačí…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 sasa sasa | Web | 18. listopadu 2007 v 12:26 | Reagovat

suhlasim s tebou mas pravdu mali by sme pomahat ludom a nenexat to len tak ked niekdo krici o pomoc...

2 Ann (TB) Ann (TB) | 18. listopadu 2007 v 18:03 | Reagovat

Díky, Sašo :) alespoň někdo semnou souhlasí :)

3 Jo! Jo! | 28. prosince 2007 v 0:14 | Reagovat

ANo přesně tak, souhlasím s tebou. Bohužel většina lidí je zahleděná jenom sama do sebe, a mají svých problémů dost nato aby někomu pomohli. Nedělám ze sebe žádného svatiuška, ale každý opradu každý potřebuje někdy pomoct. Tak se zamyslete lidi - vždyť třeba dobré slovo nebo pohlazení vás nic nestoojí, ale tomu druhému to může zachránit život.

4 Hara-san (TB) Hara-san (TB) | Web | 30. prosince 2007 v 15:22 | Reagovat

Bohužel je na světě víc zlých než dobrý lidí... Takže bysme se měli snažit všichni...

5 Emily-Elizabeth Emily-Elizabeth | 12. ledna 2008 v 21:37 | Reagovat

ano to je pravda více je zlých lidí,kterým nejde jen o nic jiného než ostatním ublížit,ale myslím si že tomu i napomáhají jejich vzory např:z filmů a ještě něco u nás na škole jsme mi nejhorší třída přestávalo mě to bavit a napsala jsem o tom do schránky důvěry dopis obsahoval že někteří kluci šikanují slabší ze třídy,holky ubližují pomluvami  a dělají si terč nadávek z jedné holky ve třídě,druhý den se to vyšetřovalo a všichni spustili že je všechno jen ze srandy,ale co bylo nejhorší ty který jsem považovala za kamarádky a kamarády se obrátili proti mě  a kamarádi by měli stát na správné straně a ještě k tomu při vás,nemohla jsem to vydržet a utíkala se slzami na záchod,učitelka navrhla ať mi napíši dopis,jak jsem je četla hlavně od jedné kamarádky že se nechtěla dostat do průšvihu tak proto nebyla na mé straně bylo mi ještě víc zle než předtím a od té doby začali nadávky....chvíli to přestalo a pak našli něco nového než předtím nové chyby na mne...........................................................................

6 Hara - san (TB) Hara - san (TB) | Web | 12. ledna 2008 v 22:01 | Reagovat

Emily: tak to je mi líto... bohužel, takhle to je i u jiných lidí... musíš se tomu postavit čelem a ne se slzami v očích... pokud si připadáš jako sama mezi lidmi, tak je to možná proto, že ti lidé, nejsou přátelé pro tebe...věř mi, já vím, co říkám, jelikož něco podobného je i u nás... Jak se říká: pokud se k tobě otočí svět zády, chytni ho za prdel! XD Nejlepší by bylo si s těma holkama v klidu promluvit, žádné nadávky... nic... pokud ani to nepomůže, nezoufej, můžeš mít iné přátele...třeba mě ;)

7 Emily-Elizabeth Emily-Elizabeth | 13. ledna 2008 v 14:49 | Reagovat

to bych byla ráda kdy by jsme byly kamarádky

8 Hara - san (TB) Hara - san (TB) | Web | 13. ledna 2008 v 19:21 | Reagovat

Emily: můžem být ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama